web sitesion web sitesi,web sitesi tasarımı çözümleri,web sitesi fiyatları,web sitesi örnekleri - MTHS - 29.3.2023 12:40:50
 
Anasayfa Web Sitesi Web Sitesi Örnekleri Hizmetler Galeri İnsan Kaynakları İletişim
web sitesi örnekleri
Web Sitesi
+ Kurumsal Web Tasarım
E-Ticaret Sitesi Tas
Hazır Web Sitesi
Web Tasarımı
İnternet Sitesi
Web Sitesi
MTHS
Katalog Tasarımı
Web Tasarım Firması
Havadan Fotoğraf
Pırlanta Yüzük
Web Tasarımı
Katalog Tasarımı
Web Sitesi
Web Tasarım Firması
Ücretsiz Web Sitesi
Web Sitesi Fiyatları
Bayi Otomasyonu
Kariyer Sitesi
Veri Kayıt Sistemi
Online Tahsilat
.
E-mail List
Adı Soyadı
E-mail
  
.
Anket
Web Sitemiz Nasıl Olmuş
Güzel84%
İyi7%
Orta9%
.
MTHS
MTHS

MTHS


Tübitak tarafından uygulanmakta olan fiyat listesi:http://www.kamusm.gov.tr/urunler/yazilim/fiyatlandirma.jsp

TTR Bilişim Hizmetleri olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından MTHS Faaliyet izni almış bir Merkezi Veritabanı Hizmet sağlayıcı firmadır. MTHS Hizmeti konusunda birçok firmaya hizmet vermektedir.

Web sitenizde özgülenmiş içeriğin yayınlanması için yapılacak işlemler konusunda da TTR Bilişim Hizmetleri özellikle bir web tasarım / yazılım firması olmasından dolayı size destek sağlamaktadır. Yönetmeliklerde belirtildiği gibi özgüleme doğru şekilde yapılmadığı durumda yapılmamış sayılmaktadır. Bu nedenle ilgili çalışmaları yapmadan önce kanun ve yönetmeliklerin iyice araştırılması ve uygun bir çalışma yapılması gerekmektedir.

MTHS Hizmeti için0216 355 75 37dahili 131nolu telefon hattımızdanmths@ttr.com.trmail adresimizden destek alabilir, detaylar içinhttp://mths.ttr.com.trweb sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
MTHS , merkezi veri tabanı hizmet sağlayıcısı anlamına gelmekle beraber, ilgili yönetmelikte yapılan tanımlama:

Merkezi Veri Tabanı Hizmet Sağlayıcı (MTHS) Kanunun 1524 üncü maddesi ve bu Yönetmelik uyarınca şirketlerin kendi internet sitelerinin özgülenmiş kısmında erişime açılması gereken içeriği güvenli ortamda tutma, şirketin erişimine hazır bulundurma ve arşivleme dahil olmak üzere Bakanlıkça belirlenmiş diğer faaliyetleri yürüten özel hukuk tüzel kişisini ifade etmektedir.

Yeni Ticaret Kanunu kapsamında denetime tabi sermaye sirketlerinin web sitelerinde yayınlamaları gereken bir takım bilgi ve belgeler kanun kapsamında belirlenen formatlarda yayınlanmalıdır. Bu konuda Merkezi Veri Tabanı Hizmet Saglayıcı ( MTHS ) hizmeti için yetkili olan firmalardan bu hizmetin satın alınması gerekmektedir. MTHS´ler faaliyetlerini bakanlıkca verilmis izne baglı olarak yürütürler. Denetime tabi sermaye sirketleri, MTHS konusunda bakanlık tarafından yetkilendirilmis Merkezi Veri Tabanı Hizmet Saglayıcılardan bu hizmeti alabilir yada dogrudan kendi bünyelerinde gerçeklestirebilirler. Bu konuda öncelikle Bilgi Güvenligi Sertifikasına sahip olan kuruluslar teknik denetimden geçerek Bakanlıktan faaliyet belgesi almıs olmalıdır.


Mths Hizmeti Nedir ?

MTHS ( Merkezi Veri Tabanı Hizmet Sağlayıcısı ) tanımı ve sorumlulukları yeni ticaret kanununda asağıdaki maddelerle tanımlanmıştır;

MADDE 7

[1] MTHS´lerin faaliyetleri bu konuda Bakanlıkça verilmiş faaliyet iznine bağlıdır.
[2] Payları, Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca MKK tarafından kayden izlenen şirketler için MTHS faaliyeti MKK tarafından yerine getirilir.
[3] MTHS sıfatıyla şirketler adına erişime açık bulundurulan bilgi ve belgeler 12 nci maddeye uygun olarak elektronik ortamda arşivlenir.Mths´nin Yükümlülükleri

MADDE 8 – (1) MTHS;

a) 11 inci maddede öngörülen teknik hususlar ve güvenlik kriterlerine uymakla,
b) Güvenli elektronik imzayı destekleyecek alt yapıyı saglamakla,
c) Sirketlerin taleplerine göre internet sitesini barındırma veya veri tabanını muhafaza etme fonksiyonlarını yerine getirmekle,
ç) Yürütmekte oldugu faaliyete engel bir durum çıkması halinde bunu yedi gün içinde Bakanlıga bildirmekle,
d) Bakanlıkça talep edilmesi halinde, MERSiS ve diger ilgili veri tabanları ile entegrasyonunu gerçeklestirmekle, yükümlüdür.
.

MTHS google ara

MTHS google görsel ara

MTHS google haber ara

MTHS google translate

MTHS google blog ara

MTHS linki

MTHS,

Arama
 
.
Faydalı Bilgiler
Web Sitesi
Ticaret Rehberi
Aşk Taşı
Web Sitesi Fiyatları
MTHS
.
Menüler
Gizlilik Politikası
Kullanım Koşulları
Web Sitesi Yaptırmadan
Web Tasarım Fiyatı
Katalog Tasarımı
.
words google rss
Web Sitesi- Web Sitesi Tasarımı © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
Ziyaretçi : 1437575
TTR Bilişim